همانطور که وعده داده شده بود، ویرایش دوم کتاب خاطرات تقی زاده برای بهار ۱۳۹۳ آماده شد.
در این نسخه بسیاری از نارسایی ها برطرف شده است:
 
  • بخش بزرگی از یادداشت ایرج افشار که در ویرایش یکم به دلیل معجزات الکترونی غیب شده بود دوباره به کتاب بازگشته است!
  • فهرست های آخر کتاب که در ویرایش یکم ناقص مانده بود کامل شد. در این میان، «فهرست نام های اشخاص» با لینک به صفحات مربوطه در کتاب و نیز در بسیاری موارد به صفحات مربوطه در ویکی پدیای فارسی، به یک مرجع بسیار مفید بدل شده است.
  • اشتباهات تایپی، که هم در ویرایش یکم قابل پیش بینی بود و هم بسیار زیاد، در این نسخه به همت دوستان بطور چشمگیری کاهش یافته است (اگر کاملاً برطرف نشده باشد).
  • این ها همه بهبودی چشمگیری نسبت به ویرایش یکم است. اما آن چیزی که به گمانم برای کاربران سیستم عامل ویندوز مایکروسافت بیش از هر چیز دیگری ملموس خواهد بود، کیفیت نمایش متن است که به دلیل تعمیر فونت های مورد استفاده، بهبود قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده است.
 
خیال داشتم ویرایش دوم این کتاب را بطور همزمان با ویرایش یکم کتاب «تاریخ مشروطهٔ ایران» کسروی برای نوروز تقدیم کنم ولی چنین چیزی عملی نشد. کتاب کسروی هنوز خیلی کار دارد و می ماند برای بعد.
 
توزیع این کتاب در فضای مجازی آزاد است و تشویق هم می شود. تا ابد نمی توان روی لینک های دراپ باکس شخصی من حساب کرد.
 
لازم به یادآوری است که دوستان ایرون دات کام، از تارا گرفته که این کتاب را در آغاز معرفی کرده بود تا شراب سرخ که عکس کمیابی از عباس آقا تبریزی را پست کرده بود و از آن استفاده شد، در پیداش این کتاب نقش داشته اند.
 
نوروزتان پیروز!
 

برای دانلود فایل اینجا را کلیک کنید. حجم فایل حدود ۱۴ مگابایت است.