عمومی

دنبال کن


عضو از ۳۰ آذر ۱۳۹۱

پوستر تبلیغاتی اسدالله لاجوردی در انتخابات دورۀ اول مجلس (۱۳۵۸)

خلاقیت هنری در سانسور موهای مریم میرزاخانی

به گفتۀ دویچه وله، این تصویری است که روزنامۀ «شرق»، که نشریه ای اصلاح طلب محسوب می شود، در مقاله ای دربارۀ میرزاخانی ارائه کرده بود.

مریم میرزاخانی درکنار هاشمی رفسنجانی، حداد عادل و نجفی پس از المپیاد ۱۳۷۴ (و عاقبت دختران برندۀ دیگر)

میرزاخانی نفر سوم از سمت راست می باشد.  شناسایی افراد در این عکس در اینجا.  قابل توجه است که به علاوۀ میرزاخانی، دو خانم دیگر در این عکس نیز هم اکنون در خارج از ایران مشغول فعالیتهای علمی می باشند.  خانم اول از سمت راست رویا بهشتی زواره می باشند که پس از دریافت لیسانس ریاضیات از دانشگاه صنعتی شریف، دکترای ریاضیات را از MIT دریافت کرده و هم اکنون استاد ریاضی در Washington University in St. Louis می باشند.  و دومین خانم در عکس پریسا فلاحی بوده که لیسانس و فوق لیسانس خود را در فیزیک از Imperial College, London و دکترای فیزیک کاربردی را از Harvard University گرفته، و هم اکنون عضو Institute of Quantum Electronics در ETH در زوریخ می باشند.

عکس العمل دو ایرانی در فیس بوک به فراخوان نافرمانی مدنی در نیویورک علیه حملات اسرائیل

نورمن فینکلشتاین فراخوانی به نافرمانی مدنی در مقابل نمایندگی اسرائیل نزد سازمان ملل در اعتراض به حملات آن کشور به غزه داده بود که در تصویر بالا، که فقط گزینه ای از صفحۀ مربوطۀ فیس بوک است، رد و بدل دو ایرانی نشان داده شده است.  نتیجۀ این فراخوان ...

هواداران اسرائیلی (در تل آویو) تیم ایران هنگام بازی با بوسنی

هر چند عده ای از ایرانیان بر سر نمادهای حلال یا منحوس بر پرچمهای هوا کرده در حمایت از تیم ملی دعوا داشتند، این اسرائیلیونِ هوادار ایران، که برخی ایرانی تبار نیز نیستند، مسئله ای با هوا کردن نماد جمهوری اسلامی در تل آویو نداشته اند.

اولین بالون در ایران (1877)

اولین پرواز بالون با سرنشین در 1783 در فرانسه انجام گرفت.  طبق این منبع،

"وقتی چند تن خارجی از اتباع فرانسه در تهران ادعا می کنند که چیزی اختراع کرده اند که می توانند با آن به هوا پرواز کنند و قرار نمایش آن را برای روزی در میدان مشق می گذارند و مردم هم که این امر بعد از قصه شاهنامه و هوا رفتن کیکاووس که از دهان نقالها شنیده بودند برایشان عجیب بوده برای تماشا هجوم می بردند تا هنگام عمل میرسد.

فرنگیها چادر برزنتی بسیار بزرگی را بر سر حفره ای که قبلا دستور حفر آن را با میخها و طنابهای مخصوص به زمین محکم کرده در کاهها آتش افکنده و چون دود در زیر چادر جمع می شود کم کم بالا آمده بزرگ و بزرگتر گردیده سر پا می شود و آنگاه دهانه اش را به هم آورده سبدی به زیرش بسته، یک نفر در آن می رود و در یک لحظه طنابهای آن را بریده رهایش می کنند و بالن در مقابل دیدگان حیرت زده مردم، مسافر را برداشته به هوا می برد. اما هنوز چند دقیقه از صعود آن نمیگذرد که ترکیده سرنگون شده سرنشین آن پخش زمین میشود و مردم که آرزوی چنین اتفاق و گوشمالی فرنگی را که می خواسته سر از کار خدا در آورد می کرده اند غرق شادی و شعف گردیده این شعر را با لبداهه سروده دهن به دهن می کنند:

فرنگــــــــــی آمد و بالون هــــــــــوا رفت              نشست در توش و تا پیش خدا رفت

می خواست سر در کنه از کار سبحون              خدا زد تو سرش افتاد تو میــــــــدون"

هوا کردن عکس معظم مقام رهبری توسط کُشتی گیر آمریکایی (تهران ۱۹۹۸)

منبع ...

کله پاچه، محمد علی کلی و قلیان مجانی

اعلامیه روی دیوار زیر عکس فرح.

«هسته ای بهانه است»

از سایت خامنه ای ...

طُلابِ سلحشور (حول و حوش ۵۷)

بیشتر