دویچه وله:

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که قرار است ناو هواپیمابر "یو اس ‌اس آبراهام لینکتن" و شماری بمب‌افکن به منطقه تحت نظارت فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) اعزام شوند. این منطقه از سوریه تا پاکستان را در بر می‌گیرد.

در بیانیه مشاور امنیت ملی آمریکا آمده است که این اقدام واکنشی به "رفتارهای نگران کننده و تنش‌برانگیز" ایران است. او اظهار داشت که واشنتگتن از این طریق به ایران نشان می‌دهد که «با هر گونه حمله به منافع ایالات متحده یا هم‌پیمانان آن به شدیدترین شکل برخورد خواهد شد».

در ادامه بیانیه بولتون ضمن بیان اینکه آمریکا قصد جنگ با ایران را ندارد  تصریح شده است: «ما کاملا آماده پاسخ به هرگونه حمله‌ای از جانب گروه های نیابتی یا سپاه پاسداران یا نیروهای نظامی متعارف (ایران) هستیم.»

"نیروهای سنتکام تروریست هستند"

روز سوم اردیبهشت (۲۳ آوریل) مجلس شورای اسلامی طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن سنتکام و نیروها، سازمان‌ها و نهادهای تحت اختیار این فرماندهی "تروریست" به‌شمار می‌روند و هر گونه کمک اعم از نظامی، اطلاعاتی، مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی به آنها جهت تقابل با سپاه پاسداران و جمهوری اسلامی، همکاری در اقدام تروریستی محسوب شود.

سپس شورای عالی امنیت ملی ایران دولت ایالات متحده را "حامی تروریسم" و نیروهایش در غرب آسیا را "گروه تروریستی" معرفی کرد.

برو به آدرس