دوستی در ایران سوالی در مورد یک فیلم قدیمی کرد. هر دو ما جزو گروهی از فیلم دوستان هستیم. فکر کردم این سوال اش جایزه ویلای اسپانیا نداره، برا همین زودی جواب دادم. یعنی‌ تقلب کردم.

 به حضرت عباس خودمون خود همون فسفر‌های حافظه هست. عجب فیلم‌هایی‌ را اینقدر خوب یادشه. من اصلا یادم نیست. پس بزن، بریم.

 این فیلم فرانسوی بود. عنوان فرانسویش این است:

Vivre pour vivre

Live for Life

بازیگر مردش ایو مونتان است که من خیلی‌ طرفدارش بودم. بازیگران زنش کندیس برگن است (که گویا امروز صبح یک معجزه رخ داد، چون این یکی‌ جزو محبوترین هنرپیشه‌های زن نزد من است) و دیگری آنی‌ ژیراردو است. کارگردان کلاد لی‌ لوچ است (حاشیه: جون جدتون، یکی که فرانسوی بلده دیگه این کلمات را درست فارسی کنه. ممنون.)

و موزیک محشر فیلم ساخته فرانسیس لای است. فیلم کاندیدای جایزه اسکار در بخش فیلم‌های خارجی‌ بود که برنده نشد، ولی‌ جایزه گلدن گلاب را برد. سال ۱۹۶۷، که بنا بر تقویم آقا باوفا همون سالی‌ است که فیلم «تقدیم با عشق» به روی پرده سینما آمد (حاشیه: ما چهارشنبه شب فیلم تقدیم با عشق را نمایش دادیم و بچه‌ها کف مفصل زدند، یعنی‌ فیلم را تصویب کردند. (حاشیه در حاشیه: ببینید کار ما آخر عمری به کجا کشیده که بچه‌ها فیلم‌ها را تصویب یا رّد میکنند. لول)).

سوژه فیلم مثلث عشقی‌ رابرت (ایو مونتان) با همسرش کاترین (آنی‌ ژیراردو) و معشوقه گوگولی اش کندیس (کندیس برگن) است. یک فیلم شدددددیداٌ کلاسیک فرانسوی با روح و ریحان فرانسوی. من چند دقیقه ش را تماشا کردم و پسندیدم. دنبال دوبله انگلیسی‌ این فیلم می‌گردم.

پیشکسوت‌ها و خفن های فیلم و سینما، لطفا عنایت کنید و عنوان فارسی این فیلم را بگید.

این هم کلیپ‌های فیلم. آخرین کلیپ، فیلم کامل ۲ ساعته است.

 

این یکی‌ موزیک متن فیلم است با چهره‌های مختلف همسر، که حاکی‌ از بار غم و اندوهی است که این زن باید در این ازدواج بدوش بکشد.

 

این کلیپ دیدگاه مرد (رابرت) را نشان میدهند. باز هم با آهنگ متن فیلم.

 

این هم فیلم کامل. لطفا یکی که فرانسوی بلده تماشا کنه و برای ما تعریف کنه. من نه فرانسوی بلدم و نه زیر نویس اسپانیایی اش را میفهمم!

 

لطفاٌ این را به جزوه معروف «لحظه‌های شادی» خود اضافه کنید:

بهترین صبح آن است که بیدار بشی‌ و پیام‌های آنلاینت را چک کنی‌، و همشهریت از اونور دنیا اسم یک فیلم را نام ببرد، و کلی‌ تحقیق کنی‌، و در این صبح مفرّح دو کلمه چیز یاد بگیری.