رادیو فردا:

بسیاری از کاربران فارسی زبان شبکه‌های اجتماعی روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت با هشتگ #جان_سپر_جان از زندانیان سیاسی که در اعتراض به حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی، دست به اعتصاب غذا زده‌اند، حمایت کردند.

فرهاد میثمی، فعال مدنی، از روز ۱۷ اردیبهشت در اعتصاب غذای خشک به‌سرمی‌برد. او هفته گذشته با انتشار نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر خواستار توجه همه فعالان و نهادهای مدافع حقوق بشر به شرایط احمدرضا جلالی شد و نوشت که او «این روزها یکی از بی‌پناه‌ترین انسان‌ها روی زمین است. نگذارید جلالی را اعدام کنند.»

به دنبال این اقدام، هوشنگ رضایی، زندانی سیاسی که به اتهام «عضویت در حزب کومله» و «محاربه» در ابتدا به اعدام محکوم شده بود، روز سه‌شنبه اعلام کرد که او نیز دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

آقای رضایی که اکنون حکم ۱۵ سال زندان خود را می‌گذراند در نامه‌ای که از زندان رجایی شهر کرج ارسال کرد، نوشت از آنجا که او ۹ سال زیر حکم اعدام بوده و با شناختی که از فرایند «شکنجه و اعتراف‌گیری» دارد ، برای حمایت از آقای جلالی و «توقف شکنجه‌ای که هزار برابر از ضرب و شتم و شلاق بدتر است»، دست به اعتصاب غذا خواهد زد.

از جمله کاربرانی که با هشتگ #جان_سپر_جان توییت‌هایی منتشر کردند، ضیا نبوی، فعال مدنی، بود که با اشاره به عدم مرخصی فرهاد میثمی طی چهار سال حبس و عدم درخواست آزادی مشروط نوشت: «او حالا برای توقف اعدام کسی که حتی هم‌مسلک سیاسی او نیست، دست به اعتصاب غذا زده است. بله باورش سخت است، اما حقیقت است.»

برو به آدرس