عمومی

دنبال کن

Moradi


جنسیت: مرد |

ساکن شهر: تهران | ساکن استان: تهران | ساکن کشور: کشور محل سکونتت رو انتخاب کن

عضو از ۱۸ آذر ۱۳۹۱

مرگ دیکتاتور

در 5 مارس 1952 برابر با 16 اسفند سال 1331 استالین دیکتاتور شوروی مرد.

 در  ایران  به همین مناسبت با وجود غیر قانونی بودن فعالیت   حزب توده  ایران  گردهم آئی  بزرگی در میدان فوزیه ( امام حسین فعلی) برگزار و خیلی از شرکت کنندگان ازشدت تاثر گریستند.

 گذشت زمان نشان داد که چهره استالین  فقط با استفاده از  ابزارهای تبلیغاتی براق نشان داده شده بود.  استالین دیکتاتور و خون آشام بود. مثل بقیه

کار عار نیست

این هم نتیجه  شرکت در کلاس های آنلاین یادگیری زبان انگلیسی

تخریب کلیسای ادونتیست های تهران

کلیسای ادونتیست های مسیحی تهران واقع در کوچه جمالی  در خیابان قدیم نادری( جمهوری فعلی)  و فاصله نه چندان دوری از خیابان ادیان تهران قرار گرفته بود.

 

  لین کلیسا در سالهای 1948 تا 1949  با معماری مدرنی ساخته شده بود. وجهه مشخصه آن صلیب بتونی بزرگی بود که دیوار خارجی آن را تزئین میکرد. احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران از تخریب آن  خبر داده و اضافه نموده این تخریب با رضایت شهرداری تهران صورت گرفته است

 این کلیسا ازیادگارهای معماری پهلوی دوم در تهران محسوب میشد

واجبات شب عروسی

کتاب کلثوم ننه حدود 300 سال پیش در زمان صفویان توسط آقا جمال خوانساری در اصفهان نگاشته و تا کنون به اغلب زبان های زنده دنیا ترجمه گشته. موضوعاتش در باب خرافات زنانه  است. در سال 1356 بیژن اسدی پور  کتاب کلثوم ننه را با نثر مدرن   و طرح های زیبایش بازنشر داده. البته انتخاب طرح های  کتاب با مشورت زنده یاد اردشیر محصص صورت گرفته است. واقعا کتاب جالبی در باب توصیه های زنان با تجربه به خانم های جوان در باب مسئل مختلف زندگی  است. در اینجا به آماده سازی برای شب عروسی اشاره میکند:

 

دختران تا وقتی شوهر نکرده باشند نوره ( واجبی) کشیدن مکروه  است.باجی یاسین گفته که دختر باید ازاله مو را به بند انداختن بکند. دده بزم آراء به سوزانیدن قائل است.. بی بی شاه زینب  گفته که زائل کردن مو  قبل از شوهر کردن مکروه  است هر چند موهای زائدش یک چارک باشد. البته کسی با وی موافقت نکرده  است.

 دیگر از مسائل مهم شب عروسی لغلغه ( مخلوطی از چند عطر و گلاب) مالیدن به عروس  است. شاعر هم در این مورد گفته :

ز ضرب لغلغه از بسکه بد صاف

ز سینه بوسه می غلطید تا ناف

کنیسه متروکه یهودیان همدان

یهودیان از زمان ماد ها در شهر همدان در عرب ایران ساکن شدند. بعد از انقلاب اسلامی سال 1357   از این شهر مهاجرت کردند. زیارتگاه آستر و مردخای  بزرگترین  و مهمترین زیارتگاه یهودیان درخارج از اور شلیم در این شهر قرار دارد.

 

خواب در سایه ماشین دودی

منتظر  است که  لوکوموتیو راه بیفت دو تا شاه عبدالعظیم برود.

کوچه مطیع الدوله در تهران

گردنبندی از دوران قاجار

  ایران ؛ موزه شهر قم

ایستگاه سعادت ؛ خیابان مولوی. بعد از میدان اعدام به سوی میدان قیام

تبریک نوروزی

بیشتر