دویچه‌وله:

در زمان انتخابات در ایران بسیاری از محدودیت‌ها فراموش می‌شوند؛ از جمله محدودیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها. حال همزمان با برگزاری لیگ جهانی والیبال پرسشی قدیمی دوباره مطرح شده. آیا حقوق زنان تنها در انتخابات رعایت می‌شود؟

یک زن در ایران چه زمانی می‌تواند وارد ورزشگاه شود؟ وقتی سریع و پیش از تمام شدن سهمیه بلیت زنان اقدام کند؟ اگر پارتی قوی‌تری داشته باشد یا جزو مجموعه‌ای باشد که سهمیه‌ی ویژه‌ای دارد؟ یا در فصل انتخابات؟

همزمان با رقابت‌های انتخاباتی اردیبهشت‌ماه بارها تصاویری منتشر شد از زنانی که روی پلاکات با خط درشت خطاب به حسن روحانی نوشته بودند، آیا بعد از انتخابات هم اجازه ورود به ورزشگاه‌ها را خواهند داشت؟ پرسشی قدیمی که در سال‌های اخیر همواره عریان‌تر مطرح می‌شود.

حال "بعد از انتخابات" فرا رسیده است. در روزهای اخیر و همزمان با برگزاری مسابقات لیگ جهانی والیبال در ایران این پرسش بار دیگر از روی کاغذ به بطن جامعه‌ی مجازی فارسی‌زبان منتقل شد. مسئله بر سر پایمال شدن حق نیمی از جامعه‌ی ایران است؛ نیمی که رسیدگی به حقوق آن در سال‌های اخیر ترجیع‌بند همه شعارهای تبلیغاتی جناح موسوم به اصلاح‌طلب و میانه‌رو بوده است. کاربران از جمله با هشتگ "حق۴۹درصدی" خواسته‌های خود را مطرح کردند.

برو به آدرس