رادیو فردا:

تیم ملی کشتی آزاد ایران با برتری پنج بر سه مقابل روسیه، عنوان قهرمانی رقابت‌های جام جهانی را از آن خود کرد.

پیشتر تیم ملی کشتی فرنگی ایران هم در شیراز، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۶ شده بود.

کشتی آزاد ایران برای هفتمین مرتبه روی سکوی نخست جام جهانی قرار گرفت. این تیم همچنین برای پنجمین بار پیاپی توانست فاتح جام جهانی شود. 

این رقابت‌ها در آمریکا برگزار شد و ایران برای راهیابی به فینال توانست با وجود تساوی در برد انفرادی، با امتیاز فنی بهتر بر تیم میزبان چیره شود.

حسن رحیمی، مسعود اسماعیل‌پور، حسن یزدانی و پرویز هادی مردان پیروز ایران در برابر آمریکا بودند. فرانک مولینارو، جیمز گرین، جی‌دن کاکس و کایل اسنایدر هم چهار پیروزی را برای آمریکا رقم زدند.

در دیدار نهایی، ابتدا در وزن ۵۷ کیلوگرم حسن رحیمی مقابل رشیداف قرار گرفت و در حالی که نتیجه را واگذار کرده بود، در لحظات پایانی توانست برتری را به سود خود رقم بزند.

همین وضعیت در رقابت بعدی هم تکرار شد و مسعود اسماعیل‌پور کشتی باخته را با نتیجه ۱۲-۶ از ویکتور راسادین برد. او و رحیمی از بهترین‌های جام جهانی ۲۰۱۶ بودند.

در وزن ۶۵ کیلوگرم میثم نصیری مقابل ماگومد قربان علی‌یف شکست خورد. در دیدار با آمریکا نیز احمد محمدی در همین وزن نتیجه را واگذار کرده بود. 

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی ۱۰ بر یک خلیل امین‌اف را شکست داد تا دو شکست مقابل حریفان خود از آذربایجان و آمریکا را تا حدودی جبران کند.

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسن یزدانی یکی از خوش‌تکنیک‌ترین کشتی‌گیران جهان به مصاف ختیک سابولف، دارنده مدال طلای جهان، رفت.

برو به آدرس