با توجه به برخی حواشی اخیر باید تأکید کنم که نیروی انتظامی به عنوان بازوی امنیتی کشور موظف است اقتدار خود را در هر حال حفظ کند و من از برخی عقب نشینی ها تعجب می کنم.

بی بی سی: صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران، به موضوع کتک زدن یک زن جوان به دست ماموران گشت ارشاد نیروی انتظامی که موجی از انتقاد شهروندان را از رفتار پلیس به دنبال داشته و به تعلیق او از خدمت منجر شده، واکنش نشان داده و این اقدام را "عقب نشینی" خوانده است.

آقای لاریجانی گفته از این "عقب نشینی" متعجب است و تاکید کرده "نیروی انتظامی به هیچ عنوان نباید یک قدم هم عقب نشینی کند".

رئیس قوه قضائیه ایران امروز سوم اردیبهشت (۲۳ آوریل) در جلسه مسئولان عالی قضایی گفته است "نباید اجازه داد که هرکسی در مقابل اقدامات قانونی نیروی انتظامی مقاومت کند یا مأموری را مورد اهانت قرار دهد. نیروی انتظامی به هیچ عنوان نباید یک قدم هم عقب نشینی کند. در هیچ کجای دنیا پذیرفته نیست که پلیس یک کشور هدف هجمه و توهین قرار گیرد".

طیبه سیاوشی از نمایندگان مجلس ایران، اوایل هفته جاری به نقل از نیروی انتظامی خبرداده بود که مامور نیروی انتظامی که زن جوان را در خیابان کتک زده از خدمت تعلیق شده است. پیش از آن لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران، اقدام مامور گشت ارشاد را "مجرمانه‌" و "تعرض به حیثیت، توهین و ضرب و شتم" توصیف کرده بود.

در واکنش به این وقایع، رئیس قوه قضائیه ایران گفته است "با توجه به برخی حواشی اخیر باید تأکید کنم که نیروی انتظامی به عنوان بازوی امنیتی کشور موظف است اقتدار خود را در هر حال حفظ کند و من از برخی عقب نشینی ها تعجب می کنم".