باید به کسی رای داد که آمریکا، صهیونیست‌ها و دشمنان نظام از انتخاب آن ناراحت می‌شوند. کسی که منطقش سازش با آمریکا باشد نمی‌تواند با استکبار مقابله کند.

رادیو فردا: احمد خاتمی٬ امام جمعه موقت تهران می‌گوید مردم ایران در انتخابات آینده ریاست جمهوری باید به نامزدی رای بدهند که آمریکا و اسرائیل از پیروزی وی «ناراحت» می‌شوند.

به گزارش ایرنا٬ آقای خاتمی روز دوشنبه (۲۱ فروردین) در جمع گروهی از ساکنان جزیره کیش از مردم ایران خواست در این دوره از انتخابات با «چشمان باز» رای بدهند.

وی گفت باید در انتخابات پیش‌رو فردی انتخاب شود که «به صورت عملی نشان داده باشد که در خط ولایت است.»

این عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد در این انتخابات «باید به کسی رای داد که آمریکا، صهیونیست‌ها و دشمنان نظام از انتخاب آن ناراحت می‌شوند.»

احمد خاتمی همچنین بی‌آنکه نامی از حسن روحانی ببرد٬ افزود «کسی که منطقش سازش با آمریکا باشد نمی‌تواند با استکبار مقابله کند.»

وی در ادامه کنایه‌ها و حملات خود به روحانی گفت کسانی که برای حل و فصل مشکلات «نگاه به بیرون» دارند٬ دچار «اشتباه» هستند و «با این نگاه مشکلات حل نشده و نخواهد شد.»

انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران قرار است روز جمعه، ۲۹ اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شود و از ماه‌ها پیش بسیاری از محافظه‌کاران با انتقاد‌ها و حملات به دولت حسن روحانی امیدوار به شکست وی در این انتخابات هستند.