صادق زیباکلام در نامه‌ای سرگشاده به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار رفع ممنوعیت چاپ دو کتاب شد.
 
به گزارش ایسنا به نقل از فرارو، زیباکلام در این نامه خطاب به وزیر ارشاد تاکید کرده است «اگر به هر دلیلی چاپ کتاب «تولد اسرائیل» ناممکن است، دست‌کم اعلام فرمایند تا در مملکت افغانستان یا سرزمین دیگری آن را چاپ نمایم».
 
«بسمه تعالی
 
جناب آقای علی جنتی
 
وزیر مکرم ارشاد اسلامی ادام الله ظله العالی
 
با سلام و تحیات، غرض از تصدیع اوقات شریف یادآوری ادامه مخالفت اداره ممیزی وزارتخانه متبوعه وفقه‌الله تعالی با چاپ کتب «تولد اسرائیل» و «الف مثل اصلاحات» می‌باشد. البته قصد نمک‌نشناسی و ناسپاسی ندارم و از اینکه امناء ممیزی دولت جم جاه قوی شوکت و ابد مدت یازدهم بنده‌نوازی نموده و سرانجام مجوز چاپ کتاب «دکتر محمد ملکی استادی برای همه فصول» را صادر نمودند، صمیمانه سپاسگزارم.
 
با توجه به برپایی ظفرمند نمایشگاه سالیانه کتاب گفتم شاید بعد از چهار سال انتظار قمر طالع اقبال ناموافق «تولد اسرائیل» و «الف مثل اصلاحات» هم از نحوست عقرب بدرآمده باشند. ظرف چهار سالی که «تولد اسرائیل» در محاق پنجه عالم آراء دانش‌گستر و معدلت آثار ممیزی ارشاد گرفتار آمده، ده‌ها اثر و با احتساب آثار گذشتگان سخنی به اغراق نرفته اگر گفته شود که تاکنون صدها اثر پیرامون این موضوع در ایران به زیور طبع آراسته گشته‌اند. نمی‌دانم این چه خوفی می‌باشد که این یک اثر ممکن است در برابر آن صدها اثر از خود بر جای بگذارد؟ به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند. اگر به هر دلیلی چاپ «تولد اسرائیل» ناممکن است، دست کم اعلام فرمایند تا در مملکت افغانستان یا سرزمین دیگری آن را چاپ نمایم.
 
ایام بکام باد
 
صادق زیباکلام
 
نوزدهم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و چهار»