رادیو فردا:

جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی ایران در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهور، خواستار ورود و تلاش او برای نجات جان على شریعتى و آرش صادقى از مرگ شدند، دو زندانی سیاسی که هفته‌هاست در اعتصاب غذا به‌ سر می‌برند.

بر پایه گزارش‌های منتشر شده، آرش صادقی زندانی سیاسی بیش از ۶۰ روز است که در اعتصاب غذا به‌ سر می‌برد و آن طور که یکی از بستگانش به رادیوفردا گفته، در آستانه مرگ قرار دارد و حاضر نیست پیش از آزادی همسرش گلرخ ابراهیمی اعتصاب خود را بشکند.

آرش صادقی خود با اتهاماتی مانند «اجتماع و تبانی علیه نظام، توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، تبلیغ علیه نظام و تشکیل گروه غیرقانونی» توسط قاضی صلواتی در دادگاه انقلاب تهران به ۱۵ سال زندان محکوم شده است.

اما گلرخ ابراهیمی ایرایی، همسر آقای صادقی، نیز به علت نوشتن داستان منتشرنشده‌ای درباره سنگسار در ایران، به «توهین به مقدسات» و «تبلیغ علیه نظام» متهم و به شش سال زندان محکوم شده است.

مادر آرش صادقی هم در جریان یورش ماموران امنیتی به خانه آنها برای بازداشت پسرش در سال ۱۳۸۹ دچار حمله قلبی شد و پس از چند روز بستری بودن در بیمارستان درگذشت.

علی‌ شریعتی هم که از طیف اصلاح‌طلبان است، از ۱۰ آبان‌ماه اعتصاب غذا کرده و حال وی وخیم گزارش شده است.

آقای شریعتی پس از شرکت در تجمع علیه «اسیدپاشی به زنان» به پنج سال حبس محکوم شد؛ وی در اعتراض به این حکم دست به اعتصاب زده است.

برو به آدرس