منظور از "کارپرداز مشکوک" چیست؟
کارپرداز مشکوک یعنی "همه ی ایرانیان" هنوز نمی دانند که این شخص آیا کارپرداز آمریکاست یا انگلیس یا کشور دیگر. یا وابسته به چه دستگاه و یا دنباله روی کدام فرد و گروهی است. ویا خیلی چیزها که مجهول است: پدر و مادرش کیست و غیره و غیره...
All-Iranians

تریتا = تری تنه : در افسانه ٔ نزاع با مار سه سر که در اوستا بصورت «ثره اته اونه » یعنی فریدون آمده است: وبسایت لغت نامه دهخدا

پارسی = منسوب به ایالت پارس - فارسی - اهل فارس - مردم فارس - ایرانی - اهل ایران - پیرو زرتشت ساکن هند - یکی از لهجات قدیم ایران از ریشه ٔ هندو اروپائی که بزبان سانسکریت شباهت دارد و در زمان هخامنشی زبان درباری محسوب می شده است و آنرا لهجه ٔ پارسی باستانی و فرس قدیم نامند: وبسایت لغت نامه دهخدا

در زرتشتی بودن تریتا پارسی
گرچه تریتا پارسی گاهی مدعی است زرتشتی و گاهی مدعی مسلمانی است ولی معلوم نیست چه دین و مذهبی دارد... در گذشته پس از نفوذ انگلستان درایران، سفارت انگلیس بسیاری از زرتشتیان را جذب و آنان را به عنوان آشپز، گماشته و یا راننده و باغبان بکار گرفت که در ضمن کار باغبانی و یا رانندگی و آشپزی به کار جاسوسی برای سفارت انگلیس نیز مشغول بوده اند.
کامران جمشیدی که هم‌اکنون مؤبد آتشگاه زرتشتیان در پاریس است، تریتا پارسی ِ مسلمان‌زاده را سال ها پیش در سوئد سدره پوشاند... اما تریتا پارسی بهدین نیست. او یک مسلمان است که برای خدمت به دینش، اسلام، پوشاک زرتشتی به تن کرده تا از درون به ایرانیان نژادی که به دنبال رهائی از بردگی هستند، ضربه به زند. در این راه، او تنها نیست. بسیارند که امروز زرتشتی‌نمائی می کنند تا با زیرکی میان ایرانیان آشوب برپا سازند.
http://www.fravahr.org/spip.php?article482

چه کسی تریتا پارسی را استخدام کرد و برای لابی به آمریکا فرستاد؟
بر طبق سندی که از طریق دادگاه فدرال واشنگتن در اختیار حسن داعی قرار گرفت، "تریتا پارسی" استخدام شده بود تا از سوئد به آمریکا برود و پس از جذب "باب نی" نماینده کنگره آمریکا، برای برداشتن تحریم و فشار از روی جمهوری اسلامی لابی کند.
در سال ١٩٩٧ "تریتا پارسی" اولین گروه لابی بنام آی آی سی،  را ایجاد نمود. وی در سندی که توسط خودش و از زبان شخص سوم نوشته، در معرفی این گروه میگوید: "هدف کنونی آی آی سی، برداشتن تحریم های سیاسی و اقتصادی علیه جمهوری اسلامی و شروع دیالوگ بین دو کشور است... تریتا پارسی استخدام شد تا نماینده کنگره "باب نی" را راضی کند که از سیاست دیالوگ و تعامل با جمهوری اسلامی حمایت نماید. باب نی قبلا از سیاست فشار و منزوی کردن ایران حمایت میکرد و با گروه تروریستی مجاهدین خلق رابطه داشت."
"پارسی" در مورد توانائی های گروه لابی اش نوشت: آی آی سی، می تواند با استفاده از ایرانیان یک لابی راه بیندازد و به کنگره آمریکا فشار بیاورد که سیاست دوستانه تری در مقابل ایران اتخاذ کند. تریتا پارسی نزدیک به دهسال در کنار "باب نی" بود و توانست وی را به یکی از طرفداران پر و پا قرص جمهوری اسلامی در آمریکا تبدیل کند. "پارسی" در یک سند دیگر می گوید که بیانیه های مطبوعاتی و حتی متن سخنرانی "باب نی" را برایش می نوشته است.
http://iraniansforum.com/index.php/washington-insight/216-2011-08-21-14-54-59.html

سند محرمانه ی همکاری مزدوران یوسف صمدی نمین و تریتا پارسی با نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران: یوسف صمدی نمین که از منابع تغذیه مالی و اطلاعاتی تریتا پارسی یکی از لابی گران اطلاعات سپاه پاسداران در آمریکا می باشد از اواخر سال ٢٠١٢ اقدام به گسترده نمودن و پر رنگ تر نمودن حضور خود در ترکیه نموده و با پر پا نمودن یک شرکت غیر انتفاعی که بدستور اطلاعات سپاه بوده طرح اطلاعاتی الحاق ٨٠٩  را دنبال نموده است. نگاهی به سند محرمانه ی  همکاری مزدوران یوسف صمدی نمین و تریتا پارسی با نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران:
http://zakerinews.blogspot.ca/2013/07/blog-post_22.html

تریتا پارسی به عنوان نماینده وزارت امور خارجه ایران در سازمان ملل منصوب شد
متن حکم: "جناب آقای تریتا پارسی - بدین وسیله و طی این حکم جنابعالی را به عنوان نماینده ی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک منصوب می نمایم. شایسته است که جنابعالی با سعی و تلاش خود و با بهره گیری از امکانات موجود و قابلیت های فردی خود در جهت حفظ منافع نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کمافی السابق مثمر فایده بوده و بیش از پیش گام های مفیدی در معرفی حقانیت و مظلومیت این نظام الهی در میان جامعه ی بین المللی بردارید. اطلاعات جانبی و روند کارها از طریق جناب آقای هوشنگ امیر احمدی به آگاهی خواهد رسید. توفیق جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواستارم - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران : محمد جواد ظریف"
http://ghazanfariomid.blogspot.ca/2013/08/blog-post_18.html
 
قسمت های قبلی کار پردازان مشکوک:
١ - تریتا پارسی
http://iroon.com/irtn/blog/3124/
٢ - هومن مجد
http://iroon.com/irtn/blog/3135/
٣ - امیر حسین موسویان
http://iranian.com/posts/view/post/24555
و اینجا : http://iroon.com/irtn/blog/3149/
٤ - اکبر گنجی
http://iroon.com/irtn/blog/3158/

نظر شما چیست؟