مثلِ همه پائیز‌های این چند سالِ اخیر این ماه‌های خاکستری را در وین پایتختِ اتریش سپری می‌کنم، این هم صدقه سرِ سَندرم پائیز زدگی است که بدان مبتلا هستم. ولی‌ چند روزی را به پاریس بازگشتم تا به خانه خود سر زده و نیم نگاهی‌ به موزهٔ پیکاسو پاریس که مجدداً بازگشایی شده ـ داشته باشم، با پیکاسو از سال ۱۸۹۵ تا ۱۹۷۲ میلادی قدم به قدم همراه بودم، جای علاقمندان خالی‌.

شنیدم که تیم‌ فوتبالِ مورد علاقه‌ام رئال مادرید در برابرِ لیورپول بازی می‌کند، برای همین یک سفرِ کوتاه نیز با دوستانم به شهرِ زیبای مادرید در تاریخِ ۴ نوامبر گذشته داشتیم، یک سفرنامهٔ کوتاهِ مصّور (با توضیحاتِ مربوط) از این بازی تهیه کردم که می‌‌توانید آنرا مشاهده کنید.

باشگاه فوتبال رئال مادرید موّفق‌ترین تیم تاریخِ فوتبال اِسپانیا و موّفق‌ترین تیم تاریخ فوتبال اُروپا و موفّقترین تیم فوتبال قرنِ ۲۰ به انتخابِ فیفا است. آن‌ها دارای رکورد ۳۲ بار قهرمانی در لالیگا، ۱۹ قهرمانی در کوپا دِل رِی (جام حذفی)، ۹ سوپرکاپِ اسپانیا، ۱۰ قهرمانی در لیگِ قهرمانان اُروپا، ۲ جام یوفا، ۲ سوپرکاپ اُروپا و ۳ قهرمانی در جامِ باشگاه‌های جهان هستند.آنها بزودی در    جامِ باشگاه‌های جهان ۲۰۱۴ میلادی شرکت خواهند کرد.

لیورپول در این بازی هفت تغییر نسبت به بازی رفت داشت و سرشناس‌ترین بازیکنانی که از ترکیب اصلی این تیم کنار گذاشته شده بودند، احتمالاً دلیلِ این تغییرات برای این بود که لیورپول بازی لیگِ هفتگی خود را میبایستی در برابرِ چلسی انجام می‌‌داد اما آن بازی را نیز در استادیومِ خود باخت.

رئال مادرید بازی را یک بر صفر برد و با این نتیجه صعودِ خود را به مرحلهٔ یک‌هشتم نهایی قطعی کرد، اما لیورپول در ردهٔ سوم این گروه قرار دارد گرچه سرنوشت صعودشان همچنان در دست خودشان است و به شرط پیروزی مقابل لودوگورتس (تیم بلغاری) و بازل‌ (تیم سوئیسی) می‌توانند به مرحلهٔ بعدی صعود کنند.

همینطور لازم به ذکر است که ورزشگاه سانتیاگو بِرنابِئو در تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۹۴۷ میلادی به مالکیت باشگاه فوتبال رئال مادرید افتتاح شد. این ورزشگاه در حال حاضر ۸۵٬۳۵۴ نفر (معمولاً تا ۷۵ هزار نفر فقط بلیت فروشی می‌‌شود) گنجایش دارد.

در ضمن بنده یک تاجی‌ (بازیکنِ فوتبال از سالیانِ نوجوانی، شمیران تا منتخبِ نوجوانانِ تیم‌ فوتبالِ تاج تهران، قبل از شورشِ ۵۷ خورشیدی) و یک رئال مادریدی (از ۱۹۹۲ میلادی تا به کنون) اصل هستم، از این مارمولک‌هایی‌ که بخاطرِ اینکه چندی یک تیم‌ برنده می‌‌شوند و طرفشان را می‌‌گیرند نیز اصلاً خوشم نمیاد.

عزّت زیاد.

نمایش گالری در اندازه بزرگ