فاتیماْ Fátima یکی از شهرهای کشورِ پرتغال است. شهرتِ آن به خاطر واقعهٔ مذهبی است که در سالِ ۱۹۱۷ میلادی رُخ داد. این عکس‌ها متعّلق به سالِ قبل است که برای انجامِ گزارشی در رابطه با سفرِ پاپ بِندیکتِ شانزدهم Benedictus XVI بدانجا سفر کرده بودم. در ۱۳ مه ۱۹۱۷ میلادی، ۳ کودک پرتغالی با نام‌های ژاسینتا Jacinta  ٬ فرانسیسکو Francisco ٬ لوسیا Lúcia به‌هنگام کار در مزرعه‌ای واقع در منطقهٔ روستایی فاطیما Fátima ، تن ِ نورانی زنی را با لباسِ سپید مشاهده کردند.

آنان در توصیفِ مشخّصاتِ این زن گفته‌اند که او می‌درخشیدْ و از پَرتوی همان نوری که در آسمان می‌درخشید، پدیدار شد. زن سپیدپوش گفته ‌بود که از بهشت آمده ‌است.

کودکان هم‌چنین اِدعا می‌کنند که بانوی درخشنده سپید پوش که همواره تَسبیحی در دست داشت؛ حوادثی از آینده را با آنها در میان گذاشته‌است.

یکی‌ از آن کودکان (که در پَناهِ واتیکان بود و اِرتباطی‌ با دنیای خارج نداشت) تمام پیش بینی‌‌ها را یکی‌ یکی‌ با واتیکان در میان گذاشته و گفته می‌‌شود که تمامِ آن پیش بینی‌‌ها به حقیقت پیوسته است (مانند:  اِنقلابِ روسیه ـ جنگ جهانی دوّم ـ   اِقدام به قتل پاپ ژان پُل دوّم ) .

 نام بانوی تسبیح Our Lady of the Rosary  نیز برای اشاره به آن بانو استفاده می‌شود. از آن پس؛ شهرِ کوچکِ فاتیما زیار‌گاه مومنانِ مسیحی (به ویژه کاتولیک‌ها اما بنده به کرّات دسته‌ها و شاخه‌های دیگری از مسیحیت را درانجا مشاهده کردم، حتی مسلمانان ؛ افرادِ مریض و صَعب العَلاجْ که به قدرتِ معجزه حضرت مریم به اِذنِ خداوند اِعتقاد دارند، هدف خداوند است و ایمان به قدرتِ او) شده است.

به زودی نیز آنچه که در رابطه با پاپِ جدید (خُورخه ماریو بِرگولیوْ Jorge Mario Bergoglio  از بوئنوس آیرس به مقامِ پاپ برگزیده شد و پس از آن عنوان فِرانسیسکو Francisco  را برای خود برگُزید) در واتیکان دیدم؛ برای دوستان درین تارنَما خواهم گذاشت، چند پاراگرافِ دیگر مانده است.

بهارتان فرخنده باد.

نمایش گالری در اندازه بزرگ