عمومی

دنبال کن


عضو از ۱۵ آذر ۱۳۹۱

هیس س!

معجزه کرونا این بود که دکه و دکان بعضی ها را ناجور تخته کرد.

خانه پدری احمد محمود نویسنده سرشناس دراهواز خراب شد

بخش مهمی از دوران زندگی احمد محمود در این خانه گذشت و رمان «زمین سوخته» یکی از کتاب‌های مشهور آقای محمود که با الهام از کشته شدن برادرش در جنگ ایران و عراق نوشته شد در همین خانه شکل گرفت. فاطمه علی‌اصغر، خبرنگار میراث فرهنگی در ایران در توییترش عکسی از خانه پدری تخریب شده احمد محمود را منتشر کرده و محمد باقرزاده، خبرنگار شرق هم نوشته که دیروز درخت کهن خانه قطع شد و امروز با بولدوزر خود خانه خراب شد.

برگرفته از: بی بی سی فارسی

 

 

 

 

شیخ الشیوخ

نشسته ای روی نیمکتی وسط میدان Old Town Square شهر پراگ و داری آبجوی سبک و طلایی رنگ Pilsner Urquell را با بطری سر می کشی و سیاحت میکنی جماعت لخت و پتی فتبارك الله أحسن الخالقين را که ناگهان شیخ با اهل بیت محجبه اش از پیش رویت رژه میروند تا آبجوی به اون خوبی را کوفتت کنن!

 

 

 

کوزه گری

هرسال یاد پارسال ...

مکان: باغهای اطراف اهواز/ مناسبت: سیزده بدر/ زمان: دوران سیاه ستمشاهی!
 
 

 

چارلز و محمد بن سلمان

هوا بس ناجوانمردانه سرد است

صبح پنجره رو به حیاط خلوت اتاقم را باز کردم و دیدم واویلا فقط شمر ذی الجوش را کم داریم! هوا منهای 18 درجه سانتی گراد است . باز جای شکرش باقیه که امروز خورشید خجالتی سوئد دل به دریا زد و خودی نشان داد اگر نه که دائم ظلمات است توی این فصل.

یا 50 درجه بالای صفر اهواز یا منهای 18 تا 30 درجه زیر صفر سوئد. حد وسط نصیب ما نشد هیچوقت. مثل بقیه کارهای دیگرمان. یا زنده باد این یا مرده باد آن. اگر هردو زنده باشند لابد آسمون به زمین میآد!

 

بر باد رفته!

بیشتر