عمومی

دنبال کن


عضو از ۱۲ مهر ۱۳۹۱

دانش آموزان افغانستانی در کلاس درسی در جنوب تهران

دانش‌آموزان افغانستانی در مدرسه‌ای در جنوب #تهران. گرچه بیش از 300 هزار دانش‌آموز افغان در #ایران مشغول تحصیل‌اند اما بسیاری به دلیل مشکلات هویتی، برای مدرسه رفتن با دشواری مواجه‌اند. عکاس: سجاد صفری http://ift.tt/1j406E0

عکس از صفحه فیس بوک Everyday Iran

در راه پیمایی 22 بهمن امروز: ما مشتاق گزینه های روی میزیم

منبع فیس بوک

تصویر سند مبالغ دریافتی ۳۷نماینده مجلس از سعید مرتضـوی

 

سرویس اقنصادی خرداد: پس از قرائت گزارش جنجالی تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی، یکی از بند‌هایی که توجه بیشتر نمایندگان و رسانه‌ها‌ را به خود جلب کرد، اعلام خبر دریافت مبالغی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سعید مرتضوی، رئیس وقت سازمان تأمین اجتماعی بود.

در این گزارش ‌این گونه آمده است: مبلغ یک میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال کارت هدیه حسب اسناد ثبت شده مالی از بودجه در اختیار مدیرعامل سازمان به ۳۷ تن از نمایندگان مجلس (با درج کد در اسناد و بدون ذکر مشخصات) در اردیبهشت ماه سال جاری سند خورده است. 

بنا بر این گزارش، هیأت جهت تأیید سند مربوطه اعلامی، نام‌ها را از امور مالی سازمان درخواست کرد و در پاسخ اعلام شد، هویت نمایندگان محترم تنها در اختیار آقای مرتضوی است. در مذاکره حضوری با ایشان اعلام نمود به شرط عدم افشای هویت نمایندگان لیست مربوطه را تحویل رئیس هیأت می‌دهد که با پاسخ هیأت مبنی بر اینکه هیچ سندی در تحقیق و تفحص محرمانه نخواهد ماند، روبه‌رو شد. 

با توجه به موارد یاد شده‌ در گزارش تحقیق و تفحص، هنوز نام کسانی که این مبالغ را در قالب کارت هدیه از سازمان تأمین اجتماعی دریافت کرده‌اند، در دست نیست و به جای نام افراد، کد برای آن‌ها در سند مربوطه ذکر شده است.

هم‌‌اکنون «تابناک» اسنادی را که مربوط به تحویل کارت هدیه به این افراد است‌، منتشر می‌کند:

مجید توکلی به مرخصی 4 روزه آمد

کلمه: مجید توکلی فعال دانشجویی محبوس در زندان رجایی شهر، پس از چهار سال به مرخصی آمد.

 

به گزارش خبرنگار کلمه، مجید توکلی فعال دانشجویی پس از چهار سال حبس با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به مرخصی چهار روزه آمد.

این زندانی سیاسی در این سال ها در زندان رجایی شهر کرج دوران محکومیت خویش را، بدون هیچ گونه استفاده از مرخصی از ابتدای بازداشت، در تبعید می گذراند و حتی از حق دسترسی به تماس تلفنی نیز محروم بود.

مجید توکلی در این چهار سال مادر خود را ندیده بود و بخش زیادی از این سال ها حتی صدای وی را نشنیده بود. مادر وی پیش از این گفته بود از خانه خارج نمی شوم شاید مجید تماس بگیرد.

مجید توکلی، دانشجوی رشته مهندسی کشتی سازی وعضو سابق شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در ۱۶ آذر ۸۸ پس از سخنرانی در جمع دانشجویان این دانشگاه در مراسم سالگرد روز دانشجو، در حالیکه قصد خروج از درب دانشگاه را داشت، همراه با ضرب و شتم شدید ماموران امنیتی برای سومین بار بازداشت شد.

وی در دی ماه همان سال به اتهام “اجتماع و تبانی علیه نظام”، “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری” و “توهین به ریاست جمهوری” در شعبه ١۵دادگاه انقلاب اسلامی به هشت سال حبس تعزیری، پنج سال محرومیت از فعالیت سیاسی و پنج سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شد. او هم چنین در دادگاهی دیگر به ریاست قاضی مقیسه، به علت انتشار نامه از داخل زندان به مناسبت روز دانشجو، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” به شش ماه زندان دیگر محکوم شد.

هیئت متوسلین به حضرت فاطمه زهرا

بالاخره آزاد شد!

دو سال پیش در سفری به شهر پرشیا در ایالت آیووا، جهانشاه جاوید یادی از زندانیان سیاسی ایران کرد.

Free at last!

 

منبع

همسریابی حضور ی در مسجد غدیر

در ورزشگاه آزادی در انتظار آغاز مسابقه

 

گرداندن "اراذل و اوباش" در ساري

جمهوری اسلامی ایران یکی از تنها نقاط جهان است که چند نفر شهروندش را که متهم به جرم هستند میگیرد و دور شهر میگرداند و اجازه میدهد از آنها عکس گرفته و منتشر شود، اما صورت مامور پلیس خودش را شطرنجی می کند تا کسی او را نشناسد. (عکس های بیشتری در این لینک هست) منبع: صبح شمال

نگین کرمان به دلیل انتشار این مقاله توقیف شد

شریه محلی «نگین کرمان» به اتهام «توهین» به «مقدسات اسلام» و «تبلیغ‌ علیه نظام» توقیف شد.

خبرگزاری فارس روز شنبه (دوم شهریور) به نقل از یک منبع آگاه در دستگاه قضائی استان کرمان این خبر را اعلام کرده است.

این مقام قضائی گفته «مسیر قانونی پرونده نشریه نگین کرمان در حال طی شدن است و مدیرمسئول این نشریه به دلیل درج مطالب توهین‌آمیز به دادسرا‌ احضار شده است.»

نشریه «نگین کرمان‌» در‌ شماره روز ۲۳ مرداد ماه خود مطلبی با عنوان «کشور خارج کجاست؟» منتشر کرده که این مطلب با خشم محافظه‌کاران این استان مواجه شده است.

روز جمعه (اول شهریور) نیز گروهی که خود را «فعال» فرهنگی و مذهبی می‌خواندند با تجمع مقابل دفتر این نشریه٬ خواستار برخورد با مسئولان آن شدند.

محمد صباحی٬ امام جمعه کرمان نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اظهار تاسف از انتشار چنین مطلبی از مسئولان این نشریه خواسته بود «حرکت ناشایست» خود را جبران کنند.

بیشتر