عمومی

دنبال کن


عضو از ۲۳ آذر ۱۳۹۷

خودسوزی

#سجاد_سیف مقابل ستاد نیروی هوایی #ارتش اقدام به خودسوزی کرد و جان باخت او پس از دو سال که دنبال منزل سازمانی بود و مشکلات مختلف معیشتی پیدا کرده بود اقدام به خودسوزی کرد وبه دلیل درصد بالای سوختگی جان باخت

 

به یاد استاد...

جادارد یادی کنم از استاد فقیدم دکتر فرامرز سمندری استاد مسلم گوش وحلق وبینی دانشگاه تبریز در سالهای دراز قبل از انقلاب ویکسال بعد از ان. مرد بزرگی که به ایران ومردمانش عشق میورزید وهمه چیزش واز جمله جانش را فدای این سرزمین نمود.ازنام باستانی خودش که فرامرز است ونام فرزند کوچکش که در عکس میبینیدش که کیومرث است بخوانید که چقدر این خاندان دل در گرو عشق به این میهن داشتند ودارند..

انچه که روش وعادت این مرد بزرگ بود از همان عوان جوانی که پزشک شد وبعد تخصص گوش وحلق وبینی گرفت وبعد در کانادا دوره های پیشرفته جراحی میکروسکوپی گوش را فرا گرفت وجزءده پزشک برتر این رشته درجهان درانزمان قرار گرفت،قسمتی از حیات روزانه اش را در خدمت محرومان وجامعه قرار داد وهمیشه مطبش از این افراد پر بود وحتی پول داروی انهارا با داروخانه حساب میکرد.حتی زمانی که این اواخر همسر کانادائی اختیار کرد وفرزند ارشدش کیومرث به مرز کودکی دانا قرار گرفت با او به عیادت بیماران وکشاورزان فقیر میرفت ومجانی انها را مداوا میکرد.این کارش برای ان بود که روش خدمت را به فرزندش نیز بیاموزد.به یاد دارم که در ماه های پر التهاب نزدیک به پیروزی انقلاب که از کانادا برگشته بودند جلودرمانگاه گوش وحلق وبینی که محوطه بزرگی ومملو از بیماران کم بضاعت بود ایشان را دیدم که از بخش گوش وحلق وبینی بیمارستان پهلوی از طریق پله ها پائین امدند ومن که انزمان دانشجوی سال هفتم وپایانی پزشکی بودم ودوره اینترنی را در ان بیمارستان میگذراندم با ایشان برخورد کردم وبعداز مصافحه با تعجب پرسیدم استاد چرا در این روزها برگشتید؟بادست به بیماران اشاره کردند وگفتند به خاطر اینها.اشک از چشمانم جاری شد ودر دلم به ایشان احسنت گفتم.این عکس را دوستی از دوستانش که همراهش بوده است در ان اوقات اواخر حیاتش از او گرفته است که به عیادت کشاورز بیماری رفته است وکیومرث را نیز به همراه برده است.باید از خواهر گرامیشان تشکر کنم که این عکس تاریخی را امروز در اختیارم قرار دادند. روانش شاد ویادش جاودان باد.

 

ماخذ 

همکلاسی های دانش آموزان ایذه...

معلم روستای بنه‌ارون ایذه درباره این عکس گفت که از ۱۵ اردیبهشت تا کنون، این عقرب‌ها را در کلاس درس یافته است. روستایی که جاده ندارد و آبش را از چشمه می‌گیرند. او می‌گوید در سقف مدرسه قدیمی این روستا مارهای بزرگی زندگی می‌کنند.

 

باز که بداخلاق شدی, کاکا...

بانوی معدنکار...

«مهناز میرزایی»، اما نخستین زنی است که در ایران پایش را در تونل‌های عمیق معدن گذاشت و در میان صد‌ها کارگر مرد، پای کار ایستاد. حالا ١٤‌سال است که در معدن کار می‌کند و بعد از این همه سال رئیس معدن زغال‌سنگ سراپرده شده است. او متولد ١٣٥٩ در زرند است و علاقه‌اش به موضوع معادن باعث شد تا سخت‌ترین کار دنیا را انتخاب کند. امروز به بهانه روز صنعت و معدن پای حرف‌های میرزایی نشستیم تا از زبان یک زن بشنویم چرا کار در معدن سخت‌ترین کار دنیاست؟

 

 

ناز و قضا...

مال اینجاس...

خوشگل دوگانه سوز...

مال اینجاس...

بیشتر