عمومی

دنبال کن


عضو از ۱۲ مرداد ۱۳۹۹

التماس دعا

طرح عابد زارعی

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: ایران منتظر نتیجه انتخابات آمریکاست

ایران اینترنشنال: رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران خواهان انتخاب جو بایدن به عنوان رییس‌جمهوری بعدی آمریکاست، اما اگر دونالد ترامپ بار دیگر انتخاب شود، برای تهران بسیار دشوار خواهد بود که از مذاکره با واشینگتن سر باز زند.

اوبراین روز جمعه در یک ارتباط ویدیویی با «اندیشکده اسپن» در این زمینه ادامه داد که حکومت تهران در انتظار نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکاست.

او گفت که آمریکا این اطلاعات را از طریق کشورهایی که با جمهوری اسلامی ارتباط دارند به دست آورده است >>>

مرغ سحر

طرح از عابد زارعی

همایون شجریان بر مزار پدر آواز "مرغ سحر" سر کرد (ویدیو)

مشهد- ایرنا - همایون شجریان در مراسم خاکسپاری استاد آواز ایران بیت "دست طبیعت گل مرا مچین" را قرائت و بیان کرد: هزاردستان موسیقی را به دست طبیعت و به آغوش خاک سپردیم. فرزند مرحوم محمدرضا شجریان روز شنبه در این مراسم در محل آرامگاه فردوسی در سخنانی کوتاه افزود: از همه مردم عزیزی که برای مراسم خاکسپاری استاد شجریان آمده‌اند تشکر می‌کنم. در این لحظات سخت تمام صبر و شکیبایی ما شمایید >>>

سپاه و ریاست جمهوری

 

طرح از عابد زارعی

 

فرارو: تحرکات سیاسی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ کم و بیش در جریان است، اصولگرایان در هفته‌های اخیر تمایل خود را به انتخاب یک رییس جمهور نظامی نشان می‌دهند. در میان نامزد‌های مورد بحث برای انتخابات نیز نام چند چهره نظامی به طور جدی مطرح است. سردار حسین دهقان، وزیر سابق دفاع در دولت دهم، از فرماندهان سپاه پاسداران و مشاور رهبرمعظم انقلاب گفته است که در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نامزد خواهد شد. پیش از این رسانه‌ها از او به عنوان یکی از نامزد‌های احتمالی انتخابات سال آینده نام برده بودند.

پیام نسرین ستوده

طرح عابد زارعی

پیام نسرین ستوده بعد از پایان ۴۶ روز اعتصاب غذا

اخبار روز: خانم نسرين ستوده، فعال حقوق بشر، که بعد از چهل و شش روز، روز جمعه به اعتصاب غذای خود پايان داد. او در پيامی خطاب به مدافعان حقوق بشر نوشته است:

فعالان حقوق بشر

اینجانب نسرین ستوده که از ۲۱ مرداد ماه سال جاری در اعتراض به اقدامات غیرقانونی دستگاه قضایی دست به اعتصاب غذا زده بودم پس از تحمل ۴۶ روز اعتصاب غذا و بستری شدن در بیمارستان به ناچار در روز جمعه ۴ مهر سال جاری به اعتصاب خود پایان دادم.

شاید مشخص‌ترین نتیجه این اعتصاب نشان دادن این واقعیت بود که دستگاه قضایی ایران تا چه حد آمادگی دارد برای نقض قانون تا پای جانِ شهروندان‌اش بایستد. در این مدت زندانیانی از چند روز تا چندین هفته همراهی کردند که از تک‌تک آنان سپاسگزارم. پنچ تن از همراهان از بند زنان اوین و قرچک و پنج تن از بند مردان بودند که هر چند برخی خواست‌ها مستقلا مطرح شده بودند معهذا نقطه مشترک کلیه اعتصابات، اعتراض به نقض آشکار قانون مصوب کشور و درخواست آزادی زندانیان سیاسی بوده است. همچنین هموطنانی که از خارج از کشور این اعتصاب را همراهی کردند که جای سپاس فراوان دارد.

این مدت فرصتی بود تا باز هم توجه جهانی را به ظلم و بی‌عدالتی که بر ایرانیان روا داشته می‌شود جلب نمائیم. همچنین از یکایک همکاران عزیزم که روز به روز دغدغه پیگیری موضوع را داشتند، همکارانم در شورای ملی وکلای فرانسه و سایر کشورهای جهان، رئیس کانون وکلای مرکز و اعضای محترم هیات مدیره آن سپاسگزارم. از ایرانیان خارج از کشور سپاسگزارم. هنرمندان و نویسندگانی که در سختی غربت و مهاجرت ناشی از استبداد بالیدند و برای کشورمان سربلندی به ارمغان آوردند. آنان نیز از دیگر همراهان این اعتصاب جمعی بودند. و در پایان با تشکر از نهادهای حقوق بشری که به دست انسان‌های ارزشمند اداره می‌شوند و آنان با وجود برخورداری از شرایط آزاد در جامعه خویش از شرایطی که در دیگر نقاط جهان حاکم است چشم پوشی نمی‌کنند. از هنرمندان، نویسندگان و کلیه کسانی که در سرتاسر جهان به طرق مختلف حمایت خود را ابراز کردند سپاسگزارم.

من بار دیگر بر خواسته‌های قانونی اعتصاب کنندگان، بر اجرای قانون مصوب مجلس و آزادی زندانیان سیاسی تاکید نموده و یادآوری می‌نمایم دستگاه قضا مسئول مطلق اجرای قانون کاهش مجازات تعزیری است.

به امید استقرار عدالت در سرزمین مان ایران

نسرین ستوده
مهر/ ۹۹
زندان اوین

جشن پیروزی روحانی

طرح عابد زارعی

همشهری آنلاین: رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: روز شنبه و یکشنبه آینده روز پیروزی ملت ایران است و روز شکست مفتضحانه آمریکاست. آمریکایی‌ها درباره مکانیزم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران شکست خوردند. جزئیات بیشتر را در این ویدئو ببینید >>>

دروغ و کثافت

طرح عابد زارعی

نوید افکاری، کشتی‌گیر ایرانی که در زندان عادل آباد شیراز اعدام شده بود، "شبانه" به خاک سپرده شد. در پی اعدام "ناگهانی" نوید افکاری که خبرش را دادگستری استان فارس صبح شنبه ۲۲ شهریور اعلام کرد، حسن یونسی، وکیل خانواده افکاری گفت که دستگاه قضایی برای اجرای حکم "آنقدر عجله" داشته که محکوم را از "آخرین دیدار محروم کرده است." >>>

سوت داور: برای نوید افکاری

طرح عابد زارعی

ایران اینترنشنال: بر اساس اطلاعات رسیده به ایران اینترنشنال، نیروهای امنیتی پنجشنبه شب حبیب و وحید افکاری را کتک زده‌‌ و به «بند ارشاد» زندان عادل‌آباد شیراز که از آن به عنوان مکانی برای «تنبیه زندانیان» یاد می‌شود، منتقل کرده‌اند.

اطلاعات ایران اینترنشنال همچنین حاکی از آن است که نوید افکاری نیز به مکان نامعلومی منتقل شده و خانواده‌اش از وضعیت او بی‌خبرند.

در همین حال حسن یونسی، وکیل نوید افکاری، در مصاحبه با کانال تلگرامی امتداد خبر داد که این سه برادر به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند >>>

صدا و سیما امنیت خاطر، امید، نشاط و آرامش می‌دهد

طرح عابد زارعی

روحانی در دیدار مدیران ارشد صدا و سیما

این را بدانیم آرامش خیلی مهم است نشاط و امید بسیار مهم است اگر این سه تا را در کنار هم بچینیم به مردم امید و آرامش دهیم، مردم آرام باشند، امنیت معنی واقعی‌اش همان آرامش است. اگر همه مردم آرام بودند یعنی امنیت است اگر آرام نبودند، حالا از امنیت انتظامی و نظامی، امنیت ملی گرفته تا برسیم امنیت غذایی، در همه زمینه‌ها. یکی از آن هم صدا و سیما، صدا و سیما اصلاً صدای جمهوری امنیت خاطر می‌دهد ..... امید، نشاط و آرامش.

اعتصاب غذای نسرین ستوده

طرح از عابد زارعی

بیانیه زندانیان بند ۸ اوین در روز چهارم اعتصاب غذا

ایران وایر: پنج نفر از زندانیان بند هشت زندان «اوین» که در چهارمین روز اعتصاب غذا به سر می‌برند، با انتشار یک بیانیه، از تهدید مسوولان زندان برای پایان دادن به اعتصاب‌ خود خبر داده‌اند.

«بهنام محجوبی»، «هادی مهرانی»، «آتبین جعفریان»، «محمدعلی نقی» و «یاسین جمالی» در همراهی با «نسرین ستوده»، وکیل و فعال حقوق بشر سرشناس برای مطالبه آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی که در روزهای شیوع کرونا حتی از حق مرخصی و آزادی بهره‌مند نشده‌اند، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند.

متن بیانیه این زندانیان سیاسی و عقیدتی ساکن بند هشت اوین در چهارمین روز اعتصاب غذا به شرح زیر است:

«چهارمین روز از اعتصاب غذای پنج نفر از  زندانیان سیاسی و عقیدتی بند هشت زندان اوین می‌گذرد که در حمایت از بانو "نسرین ستوده" و مطالبات ایشان دست به اعتصاب غذا زده‌اند. در این چهار روز، بارها مورد تهدید قرار گرفته‌ایم که اگر به اعتصاب غذای‌مان پایان ندهیم، از هیچ‌گونه آزادی برخوردار نخواهیم بود، به انفرادی منتقل خواهیم شد و به زندان‌های دیگر تبعید خواهیم شد.

جواب ما به آن‌ها، همان پاسخ شهیدانی چون "ستار بهشتی" و "محمد ثلاث" است که می‌گفتند "۳۰۰ گل سرخ، یک گل نسرانی، ما را ز سر بریده می‌ترسانی؟ ما گر ز سر بریده می‌ترسیدیم، در محفل عاشقان نمی‌رقصیدیم."

هم‌چنین ما نگران جان "زرتشت احمدی راغب" که بیش از دو ماه است در اعتصاب غذا به سر می‌برد، هستیم. در صورت عدم رسیدگی به ایشان، به اعتصاب خشک روی می‌آوریم. »

اسامی اعتصاب‌کنندگان:

بهنام محجوبی، هادی مهرانی، آتبین جعفریان، محمدعلی نقی، یاسین جمالی  

سفره خالی، مشت پر

طرح عابد زارعی

هشتمین روز اعتراض و اعتصاب کارگران نیروهای پروژه‌ای نفت و گاز و پتروشیمی

ایران کارگر: امروز شنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۹، هشتمین روز اعتصاب و اعتراض سراسری کارگران کشور نسبت به معیشت و دستمزد‌های پرداخت نشده خود و همچنین نسبت به بی‌توجه‌ای دولت به این وضعیت، هم‌چنان ادامه دارد و کارگرانی هم که به امید به نتیجه رسیدن زود هنگام اعتراض‌ها در خوابگاه‌ها مانده بودند، از روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه، عزم سفر کرده و به خانه‌هایشان باز می‌گردند.

به گزارش منابع کارگری از نیروگاه بیدخون خبر می‌رسد که شرکت حلقه صنعت ایرانیان (پایپینگ) کامل تعطیل شده است، شرکت تنش گستر از مجموع ۸۰  نفر ۱۲ نفر مانده‌اند، پیمانکاری طریفی (برق) تعطیل کامل شده است و به برادران معترض‌شان پیوسته و به خانه باز می‌گردند.

بیشتر