انجمن نجات:

جشنواره فیلم گوتنبرگ (یوتبوری) شاهد اکران مستند “کودکان کمپ اشرف” خواهد بود. این مستند که به کارگردانی سارا معین ساخته شده است به موضوع کودک سربازان سابق سازمان مجاهدین خلق و کودکانی میپردازد که این سازمان آنها را از خانواده شان جدا و به کشورهای دیگر از جمله به سوئد فرستاد.

مستند کودکان کمپ اشرف در۳۱ ژانویه ۲۰۲۴ به زبان سوئدی و با زیرنویس انگلیسی به نمایش در خواهد آمد. در وبسایت فستیوال فیلم گوتنبرگ در معرفی این فیلم آمده است:

“در کودکی آنها را از والدین خود گرفتند و به سوئد فرستادند تا روزی به عنوان رزمنده برگردند و رژیم کنونی ایران را سرنگون کنند.
پس از انقلاب ۱۹۷۹ ایران، سازمان مبارز مجاهدین خلق، کشور را ترک کرد، با صدام حسین متحد و در عراق مستقر شد. در اینجا بر اساس عقاید جمع گرایانه، قرارگاه بزرگی به نام کمپ اشرف ساختند. این سازمان بیش از پیش به رهبران خود وابسته شد و در اوایل دهه ۱۹۹۰ تصمیم گرفته شد که صدها کودک در قرارگاه توسط هواداران خارج از کشور بزرگ شوند. امیر، پروین، حنیف و عاطفه، برخی از کودکانی هستند که در نهایت به سوئد فرستاده شدند و در مستند بسیار جذاب سارا معین همراه با مطالب آرشیوی غنی، از تجربیات خود می گویند. آنها همچنین در تلاش هستند تا از طریق سازمان با والدین خود که اکنون در آلبانی هستند ارتباط برقرار کنند.”

منبع: وب سایت فستیوال گوتنبرگ goteborgfilmfestival.se

برو به آدرس