عمومی

دنبال کن


عضو از ۹ مهر ۱۳۹۳

شب یلدا, زیر کرسی

از عکس‌هایِ آنتوان سریوگین، سالهایِ ۱۲۵۰-(دوران قاجار)

شادباش سال نو میلادی!

حزب تودۀ ایران فرا رسیدن سال  ۲۰۱۶ میلادی را به همۀ هم میهنان مسیحی، ارمنی و آسوری تبریک می گوید و امیداور است سال ۲۰۱۶ سالی سرشار از موفقیت و پیروزی برای مبارزه مردم میهن ما در پیکار بر ضد رژیم استبدادی و ضد مردمی حاکم باشد.

یکی از ۱۰ اتفاق برتر کشتی جهان

فدراسیون جهانی در گزارشی به ۱۰ رویداد برتر کشتی جهان اشاره کرد که راه‌اندازی کشتی زنان توسط فدراسیون کشتی ایران یکی از این ۱۰ رویداد برتر شده است.

ماخذ

یکی از بیتل ها و ویگن!


پل مک کارتنی(از گروه بیتلز) به همراه دوست دخترش جین اشر و ویگن  

زنای ناقص


آتنا فرقدانی کاریکاتوریست جوان ایرانی بعد از کشیدن این نقاشی در حکومت جمهوری اسلامی به دوازده سال زندان محکوم شد.
پس از اعلام رای دادگاه ، آتنا به عنوان تشکر، دست وکیل مدافع خود را فشرد و این عمل باعث شد که قاضی فاشیست و بی شرافت آن بیدادگاه ، که امروزخود را صاحب جان و مال وناموس مردان و زنان ایران میداند ، عربده ای سردهد که : ای مسلمانان کجایید که زنای ناقص اتفاق افتاد ٠ و بدین صورت این دوشیزه هنرمند را باتهام زنا به دادگاه دیگری ارائه داد٠ 
آخوند اینرا بداند که عمر ملّت ایران از عمر حکومت آخوندی طولانیتر است ٠ امواج خروشان این دریای خونی که بین ملّت و حکومت آخوندیست ، جباران و ظالمان این رژیم جنایتکار را در خود فرو خواهد کشید٠ 
بگفته سیف فرغانی :
این کشور از کسان بشما ناکسان رسید ,,, نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد
در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت ,,, این عوعو سگان شما نیز بگذرد
ماخذ
 
 
 
 
 
 

 

کریسمس مادر شهید

کریسمس مادر به همراه عکس فرزند جوان و دلاوری که برای دفاع از من و شما و مملک مان، جان باخت!

نیکوست که به هنگام کریسمس از سربازان جان بر کف و غیور مسیحی ایران زمین و خانواده های درد کشیده شان نیز یادی کنیم.

اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
از آن به که کشور به دشمن دهیم...

ماخذ

آماده پذیرایی از توریست ها!

مرغهای آقای مدیر

آخیش؛ چه بویی!

ادوکلن "نامبر وان رهبران" که ملهم از ولادمیر پوتین ساخته شده, به بازار آمد. بشتابید!

ماخذ 

دبیرستان باورمندان تنها دین بومی ایران

 

۸۳ سال پیش چنین روزی دبیرستان زرتشتی "فیروزبهرام" بعنوان یکی از نخستین دبیرستانهای شهر تهران گشایش یافت!

دبیرستان فیروزبهرام یکی از دبیرستان‌های قدیمی و زرتشتی شهر تهران، واقع درخیابان میرزا کوچک خان است. این دبیرستان که ۸۳ سال پیش تأسیس شده است، از دهش رادمنش بهرامجی بیکاجی به یادگار فرزند مرحومش، فیروز بهرام بیکاجی، فیروزبهرام نام گرفته‌است.

طرح این مدرسه از جعفرخان معمارباشی است که از اسلوب‌های هخامنشی استفاده کرده است. معماری این اثر همچون کاخ شهربانی و سردر باغ ملی تلفیقی از معماری اروپایی و معماری کهن ایرانی است که به سبک معماری نئو کلاسیک مشهور است. ساختمان بنا شامل سه نمای شمالی، جنوبی و شرقی است که سبک قرینه سازی در هر سه نما به چشم می‌خورد. فرم گچ بری‌های بکار رفته در سقف این دبیرستان از جمله موارد ارزشمند معماری آن شمرده می‌شود.

کتابخانه فیروزبهرام حدود ۲۵۰۰ جلد کتاب دارد و موضوعات گوناگونی چون علوم ریاضی و فیزیک، ادبیات، فلسفه، هنر و رمان را شامل می‌شود. قسمتی در این کتابخانه به نگهداری نشریات داخلی منتشر شده در دبیرستان، پایان‌نامه و تحقیقات دانشجویان رشته‌های معماری و مرمت آثار تاریخی با موضوع دبیرستان فیروزبهرام اختصاص داده شده است. این کتابخانه در سال ۱۳۷۷ با دهش مهربان و گلی فرهنگی و بنامگه روانشاد مهربان رستم فرهنگی بازگشایی شد.

تاریخ در تصویر
 

 

بیشتر