وی با تاکید بر این‌که مردم تنها حدود 20 درصد از موسیقی‌هایی دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را گوش می‌کنند، گفت: باید این خلا 80 درصدی را با خلاقیت نیروهای متعهد و تاثیرگذار کامل کنیم تا بتوانیم در آینده بخشی از سبد هزینه موسیقی مردم را در بر بگیریم.

معاون امور هنری وزیر ارشاد با تاکید بر این‌که هنر به معنای واقعی در هر شرایط و گرایش مورد احترام است، افزود: اگر به این مسئله توجه نداشته باشیم و به دنبال بی‌هویتی هنر باشیم، شاهد رخداد مسایل نامناسبی خواهیم بود.

مرادخانی با اشاره به این‌که در حوزه هنرهای شنیداری و موسیقی، مشکلات و نظرات متفاوتی وجود دارد، گفت: حوزه موسیقی مقوله‌ای است که نه می‌شود آن را حذف کرد و نه می‌ توان به معنای نامناسب آن را ترویج داد و به همین دلیل هر رویکردی را انتخاب کنیم، مسایلی پیرامون آن شکل خواهد گرفت.

وی با بیان این‌که اگر افراد متعهد و متدین و کسانی که معتقد به هنر دینی هستند، از مجموعه موسیقی دور شوند، این مجموعه به دست نااهلان می‌افتد، ابراز داشت: اگر ابعاد هنر را به مقوله اررزشی تبدیل کنیم، قطعا کسی اعتراض نخواهد کرد.

معاون هنری وزیر ارشاد با تاکید بر این‌که برخی صاحب‌نظران اعتقاد دارند در مورد مقدسات هنر موسیقی، فعالیت چشمگیری صورت نگرفته است، گفت: جایگزین‌های خارجی در موسیقی زیاد داریم و این مسئله تاسف‌بار است.