امتداد:

بر اساس بیانیه صادره، این جمع از وکلای مستقل دادگستری تاکید دارند علیرغم افزایش فشارها بر نهاد وکالت و تلاش برای از بین بردن استقلال آن، حمایت از حقوق بی‌پناهان و تاکید بر دادخواهی، وصف جدایی‌ناپذیر امرِ دفاع بوده و تعطیل‌بردار نیست.

امتداد -گروه خبر: جمعی از وکلای دادگستری با صدور بیانیه‌ایی، حمایت خود را از اعتصابات کارگری و تحصن معلمین و اعتراض بازنشستگان و برخی از پزشکان و تمامی اقشاری که در شرایط نابرابر اقتصادی، تامین معاش‌شان با سختی بسیار مواجه شده و حقوق اولیه‌شان نادیده گرفته شده، اعلام کردند.

بر اساس بیانیه صادره، این جمع از وکلای مستقل دادگستری تاکید دارند علیرغم افزایش فشارها بر نهاد وکالت و تلاش برای از بین بردن استقلال آن، حمایت از حقوق بی‌پناهان و تاکید بر دادخواهی، وصف جدایی‌ناپذیر امرِ دفاع بوده و تعطیل‌بردار نیست.

این روزها درخت تنومند وکالت در سرزمین ایران آماج طوفان‌ها و بلایای بسیاری است و هر روز از اطراف و اکناف شاهد فرود آمدنِ تیشه بر ریشه استقلال این نهادِ برآمده از خواست و اراده مردم هستیم؛ اعلام وصول طرح انحلال کانون وکلا در مجلس شورای اسلامی و مهیا شدن زمینه‌های تصویب آن و ابلاغ آیین‌نامه‌ جدید وکالت که حاکی از اعمال محدودیت بیشتر بر حق دفاع شهروندان توسط وکلای مستقل و همچنین تغییر در مواد آزمون وکالت و نیز تلاش معنادار برای تلقی «کسب و کار» از حرفه وکالت، گواه این طوفان‌ها‌ست.

با این‌همه، هیچکدام مانعی در عمل و اقدام نسبت‌ به سوگندی که بدان یاد کرده‌ایم نخواهد بود و اکنون خود را بیش از پیش مدافع حق و عدالت و یاورِ بی‌پناهان میهن خویش می‌دانیم.

از این رو، به نوبه خود و به عنوان جمعی از وکلای مستقل این‌ کشور، همبستگی خود را با اعتصابات کارگری به ویژه کارگران رنجور صنعت نفت و پتروشیمی و همچنین معلمان و بازنشستگان و پزشکانی که همچون وکلای جوان معیشت‌‌شان در معرض تهدید و تضییق قرار گرفته، اعلام می‌کنیم.

۱_سپیده امجد

۲_اکبر ابوترابی

۳_استاره انصاری

۴_مرجان اسلامی بورکی

۵_مسعود احمدیان

۶_رومینا افشار

۷_پرتو برهان‌پور

۸_میلاد پویا

۹_بابک پاک‌نیا

۱۰_میلاد پناهی‌پور

۱۱_فاطمه پارسائی

۱۲_حسین تاج

۱۳_بهاره جعفری

۱۴_مهناز جنگجو

۱۵_احسان حیدری

۱۶_محمود حمزه

۱۷_امیررضا حجتی سعیدی

۱۸_رمضان حاجی مشهدی

۱۹_مسعود حاجیانی

۲۰_عبدالله خاتمی‌فر

۲۱_سعید دهقان

۲۲_امیرسالار داودی

۲۳_امیر رئیسیان

۲۴_حسین‌رضایی

۲۵_رسول رازی

۲۶_امیرپیمان رمضانی

۲۷_سیدمحمد سیف‌زاده

۲۸_رضا شفاخواه

۲۹_علی شریف‌زاده

۳۰_بهار صحرائیان

۳۱_صنم صباغی

۳۲_مهدیه فراهانی

۳۳_بهاره فشارکی

۳۴_سیدمحمدرضا فقیهی

۳۵_آرش کیخسروی

۳۶_طناز کلاهچیان

۳۷_کیمیا کورس

۳۸_حسین کریمی آوینی

۳۹_پروین کریمی

۴۰_سعید محمدی

۴۱_افسانه مدنی

۴۲_مصطفی نیلی

۴۳_ابوذر نصراللهی

۴۴_بهنام نزادی

برو به آدرس