دویچه وله:

رئیس جمهوری ایران قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی ایالات متحده را "اعلام زشت دولت فریبکار آمریکا" توصیف کرد و آن را "اشتباه" خواند. آمریکا قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی را دوشنبه گذشته اجرایی کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، با اشاره به قرار گرفتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده، این اقدام آمریکا را "غلط و اشتباه" خواند.

روحانی امروز پنجشنبه ۲۹ فروردین (۱۸ آوریل) در مراسم روز ارتش جمهوری اسلامی گفت: «سردمداران رژیم آمریکا در اوهام خودشان غرق شده‌اند. تردیدی نیست که امروز نیروهای مسلح ما از هر زمان دیگر قدرتمندترند.»

رئیس جمهوری ایران افزود: «آمریکا عصبانی است از اینکه نقشه‌ای که به عنوان نقشه قرن برای این منطقه طراحی کرده بود به دلیل ایستادگی ملت ایران و نیروهای مسلح نمی‌تواند به پیش ببرد اما راهی که آمریکا انتخاب کرده راه غلط و اشتباه است.»

دولت ایالات متحده دوشنبه گذشته قصد خود برای قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا را اجرایی کرد. این نخستین بار است که آمریکا نیروی اصلی نظامی کشوری را در فهرست گروه‌های تروریستی خود قرار می‌دهد.

حسن روحانی در بخش دیگری از سخنان امروز خود قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی ایالات متحده را "اعلام زشت دولت فریبکار آمریکا" توصیف کرد و مدعی شد که پس از این اقدام «همه مردم یکپارچه کنار سپاه بودند و کنار سپاه خواهند بود به همان دلیل که سپاه همواره کنار مردم بوده و کنار مردم برای همیشه خواهد ماند.»

روحانی همچنین با اشاره به اینکه "سپاه در سراسر کشور در همه صحنه‌های ملی و خدماتی حضور دارد" گفت که «توهین به سپاه توهین به نیروهای مسلح و توهین به ملت بزرگ ایران است.»

برو به آدرس