دویچه وله:

رمانده نیروی انتظامی کازرون می‌گوید صبح پنجشنبه ۲۱ تیر (۱۲ ژوئیه) مأموران انتظامی در راستای اجرای حکم قضایی مبنی بر جمع‌آوری پمپ‌های غیرمجاز آب، به یکی از روستاهای مربوطه در روستای کمارج اعزام شدند.

حضور مأموران و اقدام آنها به جمع‌آوری پمپ‌های آب، به درگیری میان ساکنان روستا و نیروهای انتظامی انجامید. پلیس می‌گوید، مردم اقدام به سنگ‌پرانی به سوی مأموران کردند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفته است که در پی این سنگ‌پرانی «مأموران انتظامی پس از اخطارهای فراوان مبنی بر متفرق شدن جمعیت، اقدام به تیراندازی هوایی با سلاح ساچمه زنی کردند که در این میان یک نفر از متمردین به هویت 'الف. الف' از ناحیه گردن مجروح و به بیمارستان انتقال داده شد که در بیمارستان فوت کرد».

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

فرمانده نیروی انتظامی اما نگفت که چگونه "تیراندازی هوایی" باعث اصابت تیر به گردن یک شهروند جوان کازرونی شده است.

فرمانده انتظامی کازرون همچنین گفته است که تعدادی از مأموران انتظامی نیز بر اثر سنگ‌اندازی معترضان از ناحیه دست و چشم مجروح شده‌اند.

شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.

دعوا بر سر چیست؟

مردم محلی در کازرون سال‌ها از رودخانه شاپور برای تامین آب باغ‌ها و کشت‌های موسمی با استفاده از موتور پمپ‌های ثابت و سیار آب برداشت می‌کردند. اینک که آب رودخانه به شدت کاهش یافته، نیروهای انتظامی، به عنوان مجری قانون، قصد جمع‌آوری موتور پمپ‌ها را داشته‌اند و در پی آن با برخی بهره‌برداران زمین‌های کشاورزی درگیر شده‌اند.

برو به آدرس