آدمک‌های کامبیز درمبخش در غیابش روی دیوار رفتند/ 
نمایشگاه آثار کامبیز درمبخش به نام «شاعر خط‌ها» تا ۱۵تیرماه در گالری ثالث برپا است
- کامبیز درمبخش، کاریکاتوریست برجسته ایرانی که آثارش در روزنامه ها و مجلات بزرگ جهان مانند نیویورک تایمز و اشپیگل منتشر شده در سال ۱۹۴۲ در شیراز به دنیا آمد، فعالیت حرفه ای خود را با طراحی کاریکاتور برای توفیق، محبوب ترین مجله طنز ایران قبل از انقلاب اسلامی، زمانی که تنها 14 سال داشت، آغاز کرد.
 
درمبخش که به دلیل استعدادش در یافتن مضامین مبهم برای خلاقیت هایش شناخته می شود، بیش از 60 سال به عنوان کاریکاتوریست، طراح گرافیک و تصویرگر کار کرد.
 
نمایش کاریکاتورهای او در بیش از 50 گروه انفرادی و 100 گروه در ایران و سراسر جهان و نگرش جهان وطنی او به زندگی در نمایشگاه‌های آثار هنری‌اش باعث شهرت بین‌المللی او شد.
 
برای قدردانی از دستاوردهای هنری خود، او در سال 2014 توسط دولت فرانسه نشان شوالیه لژیون افتخار را دریافت کرد.
 
آثار او در موزه‌های تهران، پاریس، بازل، هیروشیما، استانبول، ورشو و چندین شهر دیگر در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است.
 
او همچنین آثار خود را در چندین کتاب منتشر کرد که یکی از آنها کتاب «گربه‌ها و پرندگان» است که توسط انتشارات کارنامه در تهران در دی‌ماه ۱۳۹۰ منتشر شد.
 
این کتاب شامل مجموعه ای از جدیدترین نقاشی ها و طراحی های اوست.
 
کتاب داستان های تصویری درامبخش حاوی مجموعه ای از کاریکاتورهای ساده وی در سال ۱۳۹۶ منتشر شد.
 
کاریکاتور تمام زندگی من را درگیر کرده است و هر روز به آن فکر می کنم. درمبخش در نشستی که برای معرفی کتاب در موسسه شهر کتاب برگزار شد، گفت: کارتون ها و خطوط ممکن است در نگاه اول بسیار ساده به نظر برسند، اما من برای رسیدن به این هدف سال ها تلاش کرده ام.
 
درامبخش جوایز زیادی را در مسابقات بین المللی از جمله جایزه بزرگ مسابقه استانبول در سال 1990، جایزه بزرگ مسابقه یومیوری شیمبون ژاپن در سال 1998 و جایزه بزرگ مسابقه کاریکاتور ضد جنگ لهستان در سال 2002 به دست آورد.
 
درامبخش در مارس 2020 مجموعه ای از کاریکاتورهای خود در مورد ویروس کرونا را با هوادارانش در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.
 
همانطور که این کاریکاتوریست قبلا گفته بود، کاریکاتورهای او منعکس کننده شیوع ویروس کرونا در کشور است. تصاویر جدید همچنین دارای یادداشت کوچکی بود که در آن هشدارها یا توصیه هایی به مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در آن ها وجود داشت.
وی پس از مبارزه شدید با کووید-19، روز ۶ نوامبر ۲۰۲۱ دار فانی را وداع گفت