منظور از "کارپرداز مشکوک" چیست؟
کارپرداز مشکوک یعنی "همه ی ایرانیان" هنوز نمی دانند که این شخص آیا کارپرداز آمریکاست یا انگلیس یا کشور دیگر. یا وابسته به چه دستگاه و یا دنباله روی کدام فرد و گروهی است وپرسش های دیگر.
All-Iranians

حمید ابو طالبی، متولد سال ١٣٣٦ تهران و دارای مدرک دکترای جامعه شناسی تاریخی از دانشگاه لرون فرانسه، کارشناسی ارشد جامعه شناسی سیاسی از دانشگاه سوربن فرانسه، کارشناسی ارشد تاریخ فرهنگ و تمدن اسلامی از دانشکده ی الهیات دانشگاه تهران و کارشناسی جامعه شناسی از دانشگاه تهران می باشد. در سوابق خدمات ابوطالبی به جمهوری اسلامی مسئولیت های گوناگونی همچون سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشورهایی نظیر ایتالیا، بلژیک، استرالیا و اتحادیه اروپا (به مدت ١۵ سال)، مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه(به مدت ۵ سال)، مشاور وزیر امور خارجه (به مدت ۵ سال) و عضویت در شورای استراتژیک وزارت امور خارجه نمایان است.
وی همچنین علاوه بر عضویت در هیات علمی دائره المعارف بزرگ اسلامی، عضو شورای راهبردی سیاست خارجی و هیات علمی سیاست خارجی و رییس گروه مطالعات آسیای مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و از اعضای هیات علمی و تحریریه نشریه ایرفا (بررسی سیاست خارجی ایران) نیز است. تالیف کتاب انسان شناسی اخلاق (فلسفه اخلاق اجتماعی)، نگارش دو مقاله تحت عنوان چالش های نوین سیاست خارجی ایران در رابطه با آمریکا (آذر ١٣٨٩) و چالش های مبنایی سیاست خارجی جدید آمریکا در خصوص ایران (اردیبهشت ١٣٨٨) و همچنین ارائه گزارش های راهبردی با عناوین گوناگون از جمله ˈ ترکیه: دیپلماسی مدرن و خلافت نوین عثمانی (شهریور ١٣٨٨)ˈ و ˈ کوهستان های صعب العبور افراط گرایی هسته ای (فروردین ١٣٨٨)ˈ از جمله آثار ابوطالبی در زمینه ی فعالیت های مطالعاتی وی است.
http://www.irna.ir/fa/News/
شماری از کارکنان سابق سفارت آمريکا در تهران به خبر احتمال معرفی «حميد ابوطالبی» به عنوان نماينده دائم جمهوری اسلامی ايران در سازمان ملل در نيويورک واکنش نشان داده و مخالفت خود را با حضور او در آمريکانشان دادند... گزارش بلومبرگ گفته بود که حميد ابوطالبی در گروه «دانشجويان پيرو خط امام» عضو بوده و به اين خاطر انتخاب حميد ابوطالبی برای اين سمت جديد و مسئله صدور رواديد برای او جهت ورود به ايالات متحده را «مناقشه‌برانگيز» دانسته‌است.
http://iroon.com/irtn/link/15914/
حميد ابوطالبی در گفت وگو با سايت خبرآنلاين گفت نقشی در گروگانگيری سفارت آمريکا در تهران نداشته و فقط بعد از آن به عنوان مترجم انگليسی و فرانسوی حضور داشته و فعاليت خود را «کاملا بشردوستانه» خوانده است.
http://www.radiofarda.com/content/f5-former-us-hostages-reacto-to-abutalebi-presence-in-us/25317550.html
آلن مديسون، سخنگو و عضو تيم وکلای گروگان های سابق، بيانيه يکی از گروگان ها به نام باری روزن را در اختيار رويترز گذاشت، که در آن آقای روزن گفته است، «اين رسوايی است که حکومت ايالات متحده برای ابوطالبی به عنوان سفير ايران در سازمان ملل ويزای ديپلماتيک صادر می کند.» او گفت، «این احتمالا سابقه ای خواهد شد برای آينده، اما اگر رئيس جمهوری و کنگره این عمل جمهوری اسلامی را محکوم نکنند، اسارت و درد و رنج ما به مدت ۴۴۴ روز در دست ایران برای هیچ بوده است. او هرگز حق ندارد پا به خاک آمریکا بگذارد.» مدیسون گفت گروگان های ديگر با روزن در مورد ابوطالبی موافقند، هر چند اذعان داشت که در مورد نقش ابوطالبی در گروگان گیری اطلاعات بسیار کمی در دست است. او گفت، «آنچه که ما می دانيم اين است که او در آن ماجرا دخالت داشت. پس از ۳۴ سال مشکل بتوان گفت اين آدم نقش محوری داشت، يا آن آدم يک مهره کناری بود. اما ابوطالبی در آنجا حضور داشت، و درک ما اين است که، به دليل شرکتش در آن جريان، هنوز نزد برخی از آن مهره ها از اعتبار سياسی برخوردار است.» وکيل اول گروگان ها، تام لنکفورد، از آنهم فراتر رفت و گفت، «در حالی که هنوز  ۵۲ آمريکايی به گروگان گرفته شده و خانواده های آنان بدون دريافت غرامت و دلجويی بسر می برند، حتی فکر اين که يکی از آدم ربايان خودسر و شکنجه گر ايشان اجازه می یابد تا ويزای آمريکا را دريافت کرده و به ايالات متحده بيايد، آنهم نه در سطح يک مسافر عادی بلکه در مقام سفير سازمان ملل، در  واقع ساده گرفتن اعمال وحشتناکی است که او و ایران انجام دادند.» او افزود، «اين سيلی ديگری به صورت آمريکائيان دليری است که به مدت ۴۴۴ روز مورد آزار جسمی و روانی بودند. رئيس جمهوری، وزير امور خارجه، و کنگره نبايد اجازه دهند چنين امری صورت گيرد.»
http://ir.voanews.com/content/former-us-hostages-angry-about-new-iran-un-envoy-appointee/1884722.html

قسمت های قبلی کار پردازان مشکوک:
١ - تریتا پارسی
http://iroon.com/irtn/blog/3124/
٢ - هومن مجد
http://iroon.com/irtn/blog/3135/
٣ - امیر حسین موسویان
http://iranian.com/posts/view/post/24555
و اینجا : http://iroon.com/irtn/blog/3149/
٤ - اکبر گنجی
http://iroon.com/irtn/blog/3158/
۵ - بقیه ی اطلاعات جالب در مورد تریتا پارسی
http://iroon.com/irtn/blog/3179/
٦ - هوشنگ امیراحمدی
http://iroon.com/irtn/blog/3197/
و اینجا : http://iranian.com/posts/view/post/1861
٧ - محمد جواد ظریف
http://iroon.com/irtn/blog/3203/
٨ - سعید جلیلی
http://iroon.com/irtn/blog/3216/
٩ - احمد جنتی
http://iroon.com/irtn/blog/3232/
١٠ - مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه
http://iroon.com/irtn/blog/3826/
١١ - «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ی ایران
http://iroon.com/irtn/blog/3860/
١٢ - محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور ایران
http://iroon.com/irtn/blog/3869/
و اینجا : http://iranian.com/posts/view/post/30209

نظر شما چیست؟