خلاصه شده از دویچه وله:

دفتر سازمان ملل در تهران شاهد تظاهرات "جمعی از بانوان"، "فعالان زن ایرانی" و یا "زنان بسیجی" در اعتراض به کشته شدن "Mirian"، "میربام" و یا "میریام"کری در آمریکا بود.

خبرگزاری ایسنا و ایرنا با انتشار گزارش‌های تصویری از تظاهرات نوشتند: "تجمع جمعی از زنان بسیجی در محکومیت کشته شدن یک زن آمریکایی" و «جمعی از بانوان در اعتراض به کشته شدن "میربام کری" زن سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس فدرال آمریکا مقابل دفتر سازمان ملل در تهران تجمع کردند». خبرگزاری فارس نیز در گزارش تصویری خود تظاهر کنندگان را "فعالان زن" نامید.

میریام کری، رانندۀ یک خودرو که با خودداری از توقف دو مامور را مجروح کرده بود و علیرغم باز شدن کیسه هوای اتومبیلش در اثر اصابت به یک اتوموبیل پلیس، در حالی که موفق شده بود با اتومبیل، خود را تا دو کیلومتری کاخ سفید برساند، به ضرب ۹ گلوله که توسط نیروهای امنیتی به سوی اتومبیل شلیک شد، از پای درآمد. این در حالی بود که دختر یک‌ساله‌میریام کری، "اریکا" در طول ماجرا روی صندلی عقب نشسته بود و از تیراندازی ماموران جان سالم بدر برد. گفته میشود او دسامبر سال گذشته برای اختلالات روانی تحت مداوا قرار گرفته بود.

این تظاهرات سئوالاتی را برای ناطران در امور ایران برانگیخته‌است. آیا تظاهرکنندگان ایرانی از همه ماجرا باخبربوده‌اند؟ یا اینکه به آنها گفته شده به‌خاطر کشته شدن یک زن سیاه‌پوست، باید علیه "آمریکا" دست به اعتراض بزنند؟

"اهمیت ماجرای میریام کری" برای تظاهرکنندگان و یا آنگونه که از آن‌ها در رسانه‌های جمعی ایران نام برده شده "جمعی از بانوان"، "فعالان زن ایرانی" و یا "زنان بسیجی" در چیست؟

آیا تظاهرات در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران در اعتراض به کشته شدن "Mirian"، "میربام" و یا "میریام"کری خودجوش بوده و یا اینکه از جایی سازماندهی شده است؟

ناظران می‌پرسند، آیا تظاهرات "جمعی از بانوان"، "فعالان زن ایرانی" و یا "زنان بسیجی" در اعتراض به کشته شدن "Mirian"، "میربام" و یا "میریام"کری رابطه‌ای با تلاش‌هایی که برای مذاکراه با آمریکا صورت گرفته دارد؟

نمایش گالری در اندازه بزرگ